Půjčky jsou rizikové, ale výdělečné

V P2P půjčkách se skrývá nebývalá krása. Jsou totiž ukázkou toho, jak si každý může nejen půjčit libovolné množství peněz, ale zároveň jak kdokoliv může přijít a půjčku zafinancovat. Něco takového ovšem není možné bez pořádné platformy. Existuje také celá řada věcí, na které si dát pozor, to je ale na jiný článek. V tomto článku se budeme zabývat půjčkami jako alternativní zdroj pasivního příjmu – tedy takový příjem, pro který nemusíte fyzicky pracovat, nýbrž za vás pracují vaše peníze. A o to přesně jde – nedělat nic navíc, jenom diverzifikovat portfolio a udělat si nějaký pěkný „vedlejšák“.

podnikatelský záměr

Pojďme se na to podívat racionálně

Pokud nemáte někde po obýváků poschovávaný milion korun, těžko se něčím takovým budete moci živit. Takže rovnou opusťte představy o tom, jak budete na Bali sledovat vaše příjmy růst. Ovšem aniž bychom si celý tento obrázek zkreslovali, můžeme se dostat na nějakou pěknou výši, i když sami nemáme ani stabilní příjem. Pokud chcete mít každý měsíc alespoň nějaký základní přivýdělek, musíte investovat alespoň padesát tisíc. Pokud budete své karty hrát dobře, můžete se dostat na krásných 12 procent zúročení, po odečtení inflace okolo 3 procent se dostanete na 9 procentní růst vašeho kapitálu ročně. Což není vůbec špatné číslo!

Reinvestovat je cíl

Dokud nebudete na takové úrovni, že si můžete dovolit vzít nějaké peníze zpátky do peněženky, měli byste vše reinvestovat. Pracujte s tím, co máte, ne s tím, co „můžete“ mít. Pokud vyděláte každý rok 9 procent, což je zhruba 900 korun ročně z každého desetitisíce, považujte to za úspěch. Samozřejmě, takto se to moc netváří jako výhra, ovšem pokud reinvestujete, za tři roky můžete mít z deseti tisíc minimálně 12 tisíc. Samozřejmě, jeden by řekl, že to není moc. Ovšem pokud si to převede na větší čísla, například sto tisíc nebo milión, vyděláváte ročně devět tisíc nebo devadesát tisíc. A to už jsou čísla pěkná, no ne?

média

Není to lehké

Rizikovost je u těchto půjček zpravidla vyšší, avšak díky moderním metodám a technologiím se dá dobře přesouvat kapitál a dokonce na trhu existují i nejrůznější záruky, kterými se můžete chránit. Samozřejmě, je jen na vás, kam vaše peníze vložíte, jenom je dobré vyzkoušet toho více, ať sami uvidíte, jak se vám daří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články