Proč používat kolagen a kyselinu hyaluronovou?

Kolagen je látka, která je našemu tělo přirozená. Vyskytuje se totiž v každém těle. Jedná se o bílkovinu nerozpustnou ve vodě, která tvoří základ pro tkáně, jako jsou šlachy, vazy, kůže ale i kosti, klouby a podobně. Od 25 roku jeho produkce klesá, a každým rokem se snižuje. Proto je dobré doplňovat poté kolagen jinou cestou. Učinit tak můžete buď v doplňcích stravy nebo třeba ve formě kosmetiky.

krém

Užívání kolagenu tak, abychom ho měli dostatečné množství, sebou nese velké benefity pro naše tělo. Kolagen působí jako prevence proti bolestem pohybového aparátu a v případě, že jsou bolesti již přítomny, je dokáže utlumit. Rovněž pomáhá pro zdravější a lépe vypadající pleť, vlasy i nehty. Pozitivně působí i při přítomnosti dalších onemocnění, jako například u nemocí trávicího systému.

Kyselina hyaluronová se taktéž přirozeně vyskytuje v našem těle. Najdeme ji především v pokožce, pojivových tkáních nebo očích. Její hlavní funkce je hydratace. Má schopnost zadržovat vodu a tím udržet tkáně pěkně hydratované. Proto ji najdeme v nejrůznější kosmetice, třeba v podobě hydratačních krémů nebo sér. Taková kosmetika se doporučuje používat všem typům pleti, jelikož hydratovaná pleť vypadá mladistvě, zdravě a můžete tak předcházet různým kožním problémům, jako jsou suchá místa nebo akné.

sérum

Spojením kolagen kyselina hyaluronová dodáte svému tělu to nejlepší. Díky těmto složkám prospějete svému zdraví a odrazí se i na vaší vizáži. Vzhledem k tomu, že jsou to látky pro naše tělo přirozené, nemusíte se bát, že byste si dávali do těla nějaké chemické věci, které by vašemu tělu škodily. Právě naopak.

Zvolte si užívání těchto dvou složek formou, jaká je vám příjemná a zařaďte ji do své pravidelné péče, ať už ve formě doplňků stravy, nebo v rámci vaší skin care rutiny. Tyto složky se mohou řadit jak do ranní, tak večerní skin care péče.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články