Na co si dát pozor při investování do půjček

O tom, na co si dát pozor, když si půjčujete, se sepsalo již více než dost. Avšak článků o tom, na co si dát pozor při investování do půjček, těch je málo. Existuje několik základních věcí, na které byste si měli dát pozor, pokud se rozhodnete nějak využít váš nahromaděný kapitál.

bankovky eur

Platforma

Musí se jednat o dobrou platformu s reputací seriózního prostředníka, která má záruky nejen pro investory, ale také pro samotné dlužníky či společnosti, které výnosy z půjček umožňují skrze participace. Platforma musí mít transparentní systém hodnocení jednotlivých investičních možností a zároveň musí být schopna ustát většinu změn na finančním trhu.

Poplatky

Velký zabiják jakýchkoliv nadějí. Častokrát totiž zaplatíte na poplatcích polovinu vašeho zisku, ne-li více. Vybírejte proto platformu, která umožňuje investice bez zbytečných poplatků. Mnoho platforem, jako je například Mintos, umí dobře hospodařit a zároveň udržovat kvalitu služeb na špici, aniž byste jako investoři platili poplatky. Dobré je mít i platformu s výhodným převodem, pokud chcete peníze investovat na vícero finančních trzích.

Rizikovost půjčky

Vždycky mějte na paměti, že vysoká úroková sazba je většinou podmíněna vyšší rizikovostí – může se tak stát, že všechny vaše peníze ztratíte. Proto si dávejte pozor a investujte do vyššího rizika pouze tehdy, pokud jste si stoprocentně jisti.

hypotéka

Portfolio a výše investice

Samozřejmě můžete investovat po vyšších částkách, pokud se ale něco stane, je lepší diverzifikovat portfolio. Pokud máte možnost, rozprostřete investici do co možná nejvíce půjček od různých společností či od různých dlužníků a zároveň do různých rizikových skupin. Čím větší pluralitu budete mít, tím méně vás poté zasáhnou některé problémy na trhu. A zároveň se snažte investovat co nejmenší částky – pokud tak něco krachne, nezasáhne vás to tak moc.

Nevěřte jen jednomu zdroji

Chcete skutečně budovat pasivní příjem? Neinvestujte všechno jenom do jednoho zdroje financí. Diverzifikujte. Investujte do nemovitostí, do akcií, dluhopisů či jiných metod. Zkuste investovat do společností, kupujte ropu či banány – ono je to svým způsobem jedno. Hlavně si nedělejte příliš velké sny o tom, jak za jeden rok vyděláte miliony. Budovat skutečně stabilní pasivní příjem trvá mnohdy velmi dlouho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články