Máme tu i kryptoměny

Když se bavíme o placení, nemohou nepřijít na přetřes peníze. A peníze sehrávají v našich životech zásadní roli, a proto se o nich mluví ochotně a pomalu při jakékoliv příležitosti a v jakýchkoliv souvislostech.
Jenže zatímco se my obyčejní lidé bavíme o rovněž obyčejných penězích, jsou tu i jiné způsoby, jak realizovat platební transakce. K těmto se totiž dají kromě běžných peněz využívat už i kryptoměny. Tedy platební prostředky, s nimiž většina našinců doposud nepřišla do styku a jež zřejmě nikdo z nás nikdy nevyužije všechny. Protože kryptoměn jsou už tisíce a jejich využití je doposud omezeno víceméně jenom na internet.

kryptoměny a zlato

Zatímco klasické finanční prostředky známe, o kryptoměnách toho vesměs zase až tak moc nevíme. A i když nám tyto v běžném životě obvykle zase až tak moc nechybí a většina z nás propluje spokojeně životem i jenom s měnami obvyklými, těmi, jež známe již dlouhý čas, měli bychom o nich mít aspoň nějakou představu. Protože skutečnost, že většině z našinců nejsou momentálně v podstatě k ničemu, neznamená, že tomu nebude jednoho dne jinak. Svět se vyvíjí a možné je ledacos. A štěstí přeje jak známo připraveným.

sloupeček Bitcoinů

A proto si kryptoměny představme. Jedná se vlastně o jakési virtuální peníze, tedy o něco, co nemůžeme uchopit do ruky a strčit do kapsy nebo běžné peněženky. Ale přesto se tímto platit dá a i specifické ‚peněženky‘ na tyto existují. Člověk si takové virtuální peníze může podle jejich typu a vlastností vytěžit, případně si je koupit, a poté s nimi provádět platby na internetu, jež se do jisté míry odlišují od plateb, na něž jsme zvyklí. A to třeba tím, že se provozují bez prostřednictví finančních institucí a jsou nezávislé jak na centrálních bankách, tak i vládách, takže jimi nelze manipulovat tak, jak by to bylo mocným tohoto světa milé. Platby kryptoměnami jsou bleskurychlé, neodmítnutelné a nezrušitelné, nejednou je neprovází ani žádné poplatky, a proto se leckomu hodí. A kryptoměny tak mají svůj význam, jakkoliv dosud jen pro určitý okruh lidí. K nimž normální zákazníci (prozatím) nepatří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články