Jsou tu i kryptoměny

Už odedávna platí, že chtějí-li lidé něco mít, musí se s těmi, kdo jim to mohou poskytnout, nějak vypořádat, musí spolu zúčtovat. A to v pozitivním, nepřeneseném smyslu slova. Zkrátka a dobře se musí za to, co někomu poskytne někdo jiný, náležitě zaplatit. A k tomuto účelu se už docela dlouhou dobu používají peníze. Tedy nějaké ty měny.

Bitcoin blockchain

Jak je pak neméně známo, nejsou finance stále tytéž, v průběhu doby se tyto vyvíjejí. Taková platidla, jaká se používala v počátcích jejich existence, by dnes už dávno neobstála, minulostí se staly i ve své době plně vyhovující mince ražené z drahých kovů, i nějaké ty bankocetle. A jak pamatujeme i z doby, po kterou jsme na světě my sami, ani bankovky nezůstávají stále týmiž. Mění se a zdokonalují, aby mohly plnit svoji funkci, aby nebyly dejme tomu snadno zfalšovatelné či pozměnitelné a tím znehodnotitelné.
A v dnešní době už vlastně nejednou nesplňují požadavky, jež lidé mají, ani peníze klasické, ani bezhotovostní platby. A přicházejí tak ke slovu i kryptoměny.
Takové kryptoměny jsou vlastně jakýmisi virtuálními penězi, jimiž lze provádět platební transakce na internetu. A protože je internet a na něm se vyskytující virtuální svět specifický, musí se na něm používat i neméně specifická platidla. A to jsou právě tyto virtuální peníze, jichž dnes už existují tisíce druhů. Z nichž existuje ve společnosti dostatečné povědomí snad jedině o Bitcoinech. Jež tu, ale také nejsou nikterak známým pojmem a ani o těch lidé často nic kromě názvu neví.
A vědět by se o kryptoměnách určitě mělo. Protože jsou tyto důležité a kdo ví, jakého stupně využitelnosti tyto v budoucnu dosáhnou.

Bitcoin grafika

Jde tedy – abychom byli v obraze – o finance virtuální, které nejsou pod vlivem bank ani politiků a nejsou tak těmito manipulovatelné. Dále jde o měny, které jsou poměrně anonymní, transparentní, a i jinak výhodné. A proto se tyto nejen používají k platbám, ale také se do nich investuje. A můžete tak činit klidně i vy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články