Je půjčka dobro nebo zlo?

Kamkoliv se dnes kolem sebe podíváme, všude je to jenom samý problém nebo omezení. Kvůli koronaviru nám bylo mnohé zakázáno nebo alespoň citelně omezeno a lidem nezbylo nic jiného než se s tím smířit. Protože revolta by tu nadělala zřejmě více škod než užitku.
Někteří z nás tudíž byli nuceni klidně i ze dne na den skončit zavření doma. A to nejenom proto, že přišli o možnosti mnoha kratochvílí, ale i proto, že nejednou přišli o práci, a tedy i zdroj obživy. A kde by kdo trajdal, když nemá třeba ani na základní životní potřeby, že?

rozsypané mince

Někteří z nás tedy živoří, někteří žijí z dříve nahromaděných úspor, někteří jsou ale už v situaci, kdy není kde brát, a to ani na ty nejdůležitější věci. A pokud je zejména těm posledně zmíněným dopřána ta možnost, berou si půjčky, aby měli na živobytí aspoň nějaké peníze.
Je sázka na půjčky dobrou nebo špatnou volbou? Na jednotné odpovědi se zřejmě neshodneme. Protože co člověk, to názor. Jedno je ale jisté. A sice to, že půjčky sice mohou pomáhat, ale také škodit. To podle konkrétní situace, případ od případu.
Ten, kdo si v dnešní době půjčku bere, by ale každopádně měl jednat uvážlivě. A to především proto, že je náš život sice stejně jako kdykoliv jindy provázen určitými potřebami, jež by bylo záhodno uspokojovat, jenže zároveň jsou tu i rizika, jaká v této zemi nepamatujeme.

peněženka s kartami

Půjčky se brát dají, a to i navzdory dnešní tíživé ekonomické situaci, ale každý, kdo tak činí, by měl počítat s tím, že i když mu je dnes zle, zítřek nemusí být lepší, ba může být ještě horší. Změní se barva na vládním semaforu, totiž dnes už vlastně změní barvu vládní PES, a člověk se může ocitnout z pověstného deště rovnou pod okapem. To znamená v situaci, kdy bude možná ještě s nostalgií vzpomínat na dnešní dobu, kdy to je zlé, jako na šťastné časy.
A proto by si zejména dnes měli lidé půjčovat velice opatrně. Protože určitě budou muset splácet. A budou toho muset být schopni. A co my dnes víme, jak bude zítra, že?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články