Jak začít podnikat

V tomto článku vám popíšeme, velice stručně, jak můžete začít podnikat. A věřte nám, je to proces takřka pro každého.

  1. Rozhodněte se, v čem chcete podnikat

Máte nějaké zkušenosti s tesařinou, rádi vytváříte výrobky, rádi pře-prodáváte věci dál nebo chcete jen využít situace na trhu a zbohatnout na nějakém novém výdobytku technologie? Všechno to, co přijde, spočívá na tom, co se rozhodnete vlastně dělat. Může to být jasná volba, ale taky nemusí. Pokud si nejste stoprocentně jisti, že máte něco, co by ostatní chtěli, ani že něco umíte, tak pravděpodobně podnikání není pro vás – dejte si na čas, ujistěte se ve svých plánech a pak se vraťte znova k článku a kroku 1).

hotovost

  1. V kolika lidech, v jaké formě

Chcete začít podnikat ve více lidech nebo sami? Chcete raději dělat na své jméno nebo založit jednoduchou obchodní společnost?

  1. Živnostenský list / oprávnění / ohlášení živnosti a další nutnosti

Pokud vaše podnikání zasahuje do některé oblasti, u které je nutno opatřit si živnostenské oprávnění, tak musíte ještě předtím, než začnete podnikat, zajít na živnostenský úřad – tam vám také pomohou se vším, co budete potřebovat.

  1. Peníze a kapitál

Podnikání sežere nejen hodně času a úsilí, ale taky peněz. Kde vezmete finance na financování vašeho podnikání? Vezmete si půjčku? Máte úspory? Přiženete k vašemu podnikání nějakého investora?

  1. Založení živnosti / obchodní společnosti

Pokud budete nejdříve chtít založit obchodní společnost, musíte postupovat podle speciální procedury, kterou najdete ve článku „Jak založit obchodní společnost“. Založit si živnost jako jednotlivec je daleko jednodušší. Jednoduše se jenom necháte zapsat do příslušného rejstříku, označíte si provozovnu a je to.

graf podnikání


A tady to máte. Přehledný a ucelený návod, jak začít podnikat. Nezapomeňte, že všechny podstatné informace naleznete v příslušné právní úpravě, nebo ještě lépe, můžete se na ně zeptat na příslušných úřadech, kde vám rádi pomohou či vás odkážou na místo, kde si můžete nechat poradit zdarma. Na internetu také naleznete bezpočet dalších odkazů, které se zabývají jednotlivými kroky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články