Čím vším lze platit?

Když si chce člověk něco pořídit, musí za to nejprve zaplatit. Samozřejmě pomineme-li situace, kdy to dotyčný získá darem nebo to někde ukradne. Je zkrátka obvyklé, že si musíme našetřit a pak za to, co chceme mít, zaplatit.
A že už dnes způsobů, jak za něco zaplatit, máme, že? Těch je! Můžeme platit měnou vlastní, čímž míním české koruny, můžeme ale nejednou využít i měny jiných zemí, a to nejen při pobytu v cizině nebo ve styku se zahraničním obchodním partnerem, můžeme platit ‚keš‘ stejně jako třeba bezhotovostně, kreditní či debetní kartou, šekem a podobně. A i když to doposud mnohým z nás zase až tak moc neříká, dá se vlastně k placení využít i nějaká z mnoha kryptoměn.

Bitcoin grafika

Kryptoměny už se staly něčím, co si zasloužilo své pověstné místo na slunci. A to navzdory tomu, že lidem tyto velice často nic neříkají. Inu, jsou přece jenom dost specifické, mají své vymezené uplatnění, a tak se s nimi leckdo nesetkává a nezná je.
Což ale neznamená, že by byly kryptoměny něčím druhořadým. Jakkoliv je většina současné populace nevyužívá, sehrávají významnou úlohu, jež je pro leckoho nenahraditelná.
Takové kryptoměny se využívají při provádění obchodních transakcí na internetu, a zde přinášejí těm, kteří je využívají, nejednu výhodu. Vezměte si třeba jenom to, že se jimi platí bez nutnosti využívat zprostředkovatelské služby nějaké banky.

dva Bitcoiny

Oč jenom to vyjde laciněji, když se této nemusí platit, když jsou takové transakce provázeny maximálně nepatrnými poplatky a nejednou jsou od těchto dokonce zcela oproštěny! Jakou výhodou může pro leckoho být to, že jsou tyto kryptoměny mimo vliv politiků a centrálních bank, a tedy jimi mocní našeho světa nemohou manipulovat tak, jak se jim jenom zlíbí! Jak jen může přijít vhod i určitá anonymita obchodních transakcí prováděných právě kryptoměnami, i rychlost plateb, i další přednosti!
A proto se kryptoměnami platí stále více. A leckdo už je využívá i coby možnost investice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články