Znáte dobře kryptoměny?

Už jste někdy slyšeli o kryptoměnách? Zřejmě jste to někde zaslechli, protože se o nich čas od času nějaká zmínka v médiích objeví, ale troufnu si tvrdit, že doposud nemáte zase až tak úplně jasnou představu o tom, co se za tímto pojmem skrývá. A vlastně se ani není moc čemu divit, protože po obyčejných smrtelnících zpravidla nikdo platbu v kryptoměnách nežádá, a i po běžných uživatelích internetu tuto chtějí vesměs jenom vyděrači s jejich lživými e-maily o tom, že dotyčného nachytali in flagranti, natočili si ho jeho webkamerou a jestli jim nezaplatí tolik a tolik v Bitcoinech…

znaky kryptoměn

Zkrátka a dobře do životů většiny z nás ještě kryptoměny nezasáhly. Ale jeden nikdy neví, co přinese budoucnost, protože to není zase až tak dávno, co pro nás byly něčím nepředstavitelným třeba i banální bezhotovostní platby, a tak bychom určitě alespoň minimální povědomí o těchto platebních prostředcích mít měli. Kdyby se i pro obyčejné lidi jednoho dne situace změnila, aby tito nebyli zcela nepřipravení.
A proto si o kryptoměnách řekněme alespoň pár základních skutečností.

dva Bitcoiny

  • Jde o platební prostředky, jež jsou využívány k platbám na internetu, a to jak v lokálním, tak i v globálním měřítku.
  • Jde o platební prostředky, jež nemají nic společného ani s politiky, ani s centrálními bankami, takže jsou tyto mocenskými strukturami reálného světa neovlivnitelné.
  • Platby tu probíhají bez zprostředkování bankami, což je činí levnými (často dokonce bezplatnými), bleskurychlými a relativně anonymními.
  • Platby kryptoměnami jsou neodmítnutelné a nezrušitelné a současně i transparentní.
  • Některé z kryptoměn se získávají výlučně takzvaným těžením, některé si lze ale pořídit i na burzách či ve specializovaných směnárnách ve formě koupě za klasické peníze.
  • A na výběr už je dnes z několika tisícovek různých kryptoměn, takže se tu rozhodně nikdo nemusí omezovat jenom na ony nejznámější Bitcoiny.

Kryptoměny jsou prostě specifické. Což leckomu vyhovuje. A možná dojde jednoho dne i na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články