S podnikáním je to různé

Na to, že existuje soukromé podnikání, už jsme si zvykli. Zvykli jsme si na to, že už takový byznys zasahuje snad do všech oblastí našeho života a že se mu může věnovat skutečně kdekdo. A na rozdíl od rovnostářské minulosti jsme se vesměs vyrovnali i se skutečností, že se prostě nejednou vede soukromým podnikatelům lépe než řadovým zaměstnancům, odkázaným na mzdu od jejich chlebodárců.
A zatímco jsme podnikatelům jejich neomezené příjmy po devětaosmdesátém roce záviděli a dodnes nejednou závidíme, už jsme si přinejmenším počali uvědomovat i to, že se soukromníkům takto skvěle nevede proto, že jsou nějak privilegovaní, ale výhradně proto, že si své peníze musí zasloužit. A zasluhují si je.

symbol eura

A stejně tak jsme už pochopili i to, že se podnikatelům nevede dobře vždy, že může být takové podnikání i skomírající, ba i krachující. A to pak vlastně není soukromníkovi vůbec co závidět, protože je tento uvržen do tu větší a tu menší nouze či přímo bídy, z níž se nejednou jenom těžko hledá možnost úniku.
Podnikatelé si tedy rozhodují víceméně sami o sobě, a následně za svá rozhodnutí nesou i patřičné důsledky. Ať už pozitivní, nebo negativní. Nejsou normálními zaměstnanci, kteří pobírají stabilně dohodnutý plat, nejsou pracovníky, kteří se mohou kdykoliv sebrat a odejít z práce za něčím výhodnějším. Tak to prostě v podnikání nechodí. Podnikání se je třeba věnovat naplno a doufat, že se to bude vyplácet, že se tím člověk uživí. Protože co by bylo, kdyby se tím neuživil?

eura a svět

Pak by bylo vážně zle. Protože soukromníka nebude stát ani nikdo jiný dotovat. Ten je výlučně sám svého štěstí strůjcem. A nikdy tomu nebude jinak.
A tak se soukromníci musí starat, aby měli vždy co nabídnout, aby byla po jejich nabídkách poptávka, a to dostatečně výnosná. Protože jen pak může podnikání vzkvétat a soukromník docela normálně žít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články