Používáte kryptoměny?

Když si chce někdo něco pořídit, musí za to, jak známo náležitě zaplatit. Bez toho to v naší tržní společnosti nejde. A zatímco na platby v hotovosti a vlastně i využití plateb bezhotovostních pomocí karty už jsme si dávno zvykli, jsou tu i jiné, alternativní možnosti. K platbám se totiž dají využít i kryptoměny.
Možná už tyto znáte a víte, co obnášejí, možná ale také ne. A protože nikdy není vyloučeno, že by i vám mohly tyto prokazovat dobré služby, pojďme si o těchto alespoň stručně něco říct.

kryptoměny a zlato

Pokud je řeč o těchto virtuálních penězích, pak si je záhodno především říct, že se nejedná o klasické a nám všem už dávno známé bankovky či mince. Tady jde o virtuální platidla, jež vznikají těžením, bez účasti a vlivu nějaké centrální banky či politiků. Takové peníze jsou mocnými tohoto světa neovlivnitelné, a proto u nich nehrozí, že by byly znehodnoceny tak, jak se to právě mocným hodí do krámu.
Takové virtuální peníze jsou tedy decentralizované. Ovšem to není ani zdaleka tím jediným, čím se tyto odlišují od klasické měny. Mezi jejich přednosti náleží třeba i to, že se dá těmito bleskově platit, a to i kdyby účastníci takové transakce sídlili na opačných koncích světa, a dokonce k takovým transakcím není zapotřebí ani zprostředkování nějakými finančními institucemi.

různé kryptoměny

Platby se tu provádějí jednoduše a přímo, bez poplatků nebo pouze s nízkými platbami za nabízené služby, platby tu nejsou ani odmítány, ani je nelze dodatečně stornovat. A byť tu není státní dohled, jedná se o měny transparentní, tedy takové, jež lze kontrolovat, a to na blockchainu.
A výhodou kryptoměn může být i to, že jsou tyto relativně anonymní. I když se dají dohledat, nemusí se tu zadávat žádné osobní či citlivé údaje, a to může kdekomu přijít vhod. Stejně jako skutečnost, že lze do takovýchto virtuálních měn i investovat, a tak se bránit před znehodnocováním skutečných peněz.
A to vše může leckomu přijít vhod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články