Pojištění odpovědnosti občana a jeho význam v běžném životě

Víte, na co všechno se vztahuje pojištění odpovědnosti občana za škodu? V jakých běžných životních situacích jej můžete využít? A na koho, kromě vás, se může takové pojištění vztahovat? Všechny odpovědi jsme pro vás sepsali do následujících řádků.

Situace z každodenního života

Všichni, kdo se rádi oddávají rekreačním sportům, chovají domácí mazlíčky, fungují v domácnosti a věnují se dalším běžným aktivitám, ocení sjednané pojištění odpovědnosti občana za škodu. Proč? Tento druh pojištění totiž kryje záda lidem v jejich běžném každodenním životě. Omylem jste rozbili nějaké zboží v obchodě? Váš pes poranil kolemjdoucího? Pokud by vznikla nějaká škoda nebo třeba nebo újma na zdraví, pojištění za vás uhradí vzniklou částku.

moneyworld.cz_ergo_cz_uvodni

Nejste v tom sami

Sdílíte domácnost s partnerem a dětmi, které ještě nedosáhly plnoletosti nebo s domácími mazlíčky? I oni mohou být zahrnuti do pojištění odpovědnosti občana. A vy tak nemusíte mít tak strach z díry v rodinném rozpočtu v případě, kdyby vaše dítě způsobilo při hraní škodu sousedovi nebo třeba rozbilo vybavení v obchodě.

Pojištění na blbost

Pojištění odpovědnosti se někdy také říká pojištění na blbost. Což je poměrně vystihující pojmenování. Některé situace totiž mohou vzniknout vaší vlastní blbostí. Příkladem takové situace může být spadlý květináč. Pokud bydlíte ve vícepatrovém bytovém domě, na zábradlí vaší lodžie máte vyskládané květináče a jeden působením větru upadne a způsobí škodu kupříkladu na autě, vaše pojištění na blbost pokryje výdaje za škodu. Poslední, nad čím je potřeba se zamyslet je volba pojišťovny, u které si pojištění sjednáte. Výhodné pojištění odpovědnosti nabízí například pojišťovna ERGO.

Vytopení sousedů, venčení psa, který nedopatřením zraní cizího chodce nebo třeba spadlý květináč z balkonu. Tyto situace se stávají často a mnohdy k nim dochází nedopatřením. Proto je dobré být chráněný a investovat do pojištění odpovědnosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články