Než si půjčíte

Máte v úmyslu vzít si z nějakého důvodu půjčku? Potřebujete si tímto způsobem přijít k nějakým penězům, abyste vyřešili to, co je podle vašeho názoru třeba řešit a co bez podobné pomoci nedokážete zvládnout? Jste-li přesvědčeni o tom, že je to rozumné řešení, klidně tak učiňte. Půjčte si a užijte si takto získaných prostředků. Ovšem vždy mějte na paměti alespoň několik základních zásad, jimiž se je u půjček třeba řídit, aby vás tyto nepoškodily.

kufr peněz

V první řadě zvažte, zda takovou půjčku opravdu potřebujete. Protože ji budete vracet navýšenou o úroky a poplatky, a to znamená, že se vše, co si za půjčené peníze pořídíte, prodraží. A je-li to možné, je lepší se takovému přeplácení vyhnout, nemyslíte?
Pak vezměte v potaz to, že budete muset vše vrátit, a to znamená, že budete muset mít z čeho vracet. Takže se skutečně zodpovědně zamyslete nad tím, kolik si budete v nadcházející době, po niž byste měli splácet, vydělávat, jaké budou v oné době vaše výdaje a zda tedy budete na splácení mít. Protože vám nesplácení může přinést značné komplikace. A i když se u některých půjček nabízí i možnost odsunutí splátek, zpravidla je to nabídka, jež se citelně prodraží, a je tedy lepší se jí vyhnout.

kreslené peníze

Také byste neměli zapomenout na to, že se ne každá půjčka nabízí za naprosto férových podmínek. A tak byste se pochopitelně měli zajímat nejen o to, co je tu napsáno dobře čitelným písmem, ale i o to, co je tu naopak napsáno písmem drobným, respektive co se krčí někde stranou v různých dodatcích. Já vím, toto slýcháte dnes a denně a může to na vás působit jako zbytečná informace, ale realitou je, že se u nás navzdory povědomí o tomto dnes a denně najdou lidé, kteří se nechají napálit.
A i když by k tomu rozhodně nemělo docházet, je lepší, budete-li se už před zažádáním o některou z půjček zajímat i o to, co se stane, když nebudete schopni dostát svým závazkům, tedy splácet podle dohody. Protože jeden nikdy neví, co i toho nejzodpovědnějšího člověka potká.
Zkrátka při půjčování si myslete hlavou. A snad to dobře dopadne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články