Nekomplikujme podnikatelům život

Když se někdo rozhodne pustit do podnikání, nemá nejednou ani představu o tom, co všechno ho v souvislosti s tímto může potkat a co mu může zkomplikovat život. Je nasnadě, že se o některých úskalích podnikání dobře ví a některá si lze s trochou fantazie vydedukovat, ale přesto se mohou zas a znovu objevovat i nečekaná nemilá překvapení, jež dokážou člověka v pozici podnikatele zaskočit.
Takový podnikatel to nemá snadné třeba v tom, že:

ekonomický růst

  1. Ještě dříve, než se vůbec s podnikáním začne, si toto obvykle vyžaduje počáteční investice. To znamená vložení vlastních nebo vypůjčených peněz. Pochopitelně s rizikem, že se tyto mohou vrátit později měrou vrchovatou, ale také mohou být nenávratně ztraceny.
  2. Podnikáníprovází spousta byrokracie, zákonů a předpisů, jež se musí dodržet. Protože jinak by někoho takového kontroly a jejich výsledky dříve či později dohnaly k bankrotu. Jenom úplný naivka si může myslet, že stačí koupit dejme tomu dům, pár kusů nábytku a pár lahví a může se otevřít restaurace, že stačí vodovodní kohoutek a hadice a člověk má myčku aut a podobně.
  3. Je třeba vést náležité účetnictví a platit daně a další povinné odvody. A doufat, že se na něco nezapomene nebo že neunikne pozornosti nějaká ta změna předpisů, jež by mohla vést k chybě a sankcím.
  4. Nejednou se musí u výrobních podniků nakoupit materiál, zaplatit energie i práce zaměstnanců a pak dlouho čekat na platby od odběratelů, což může vést k nutnosti brát si půjčky na překlenutí období mezi těmito platbami a jednat tak s finančními institucemi, jejichž počínání je nejednou lecjaké, jen ne přívětivé.
  5. Může tu hrozit i neplatičství ze strany odběratelů, i stoupání cen u dodavatelů, což může negativně ovlivňovat zisk.
  6. A podobných problémů by se tu dalo uvést ještě dost a dost.

podpis smlouvy
A co s tím naděláme? Vlastně zřejmě nic. Ale přesto bychom my ostatní mohli v něčem podnikatelům usnadnit život. A to v tom, že jim aspoň přestaneme házet klacky pod nohy. Protože tito už i tak kráčejí nevyšlapanými cestičkami, a kdyby padli, bolelo by to určitě i nás ostatní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články