Mít svou práci je jednou ze základních potřeb člověka

Mít práci je jedna ze základních potřeb člověka.
Máte povinnosti, máte pravidelný denní režim, pravidelný příjem, ale i pocit, že jste potřební. Takto to bylo nastavené po desetiletí, jen v dnešní současné přetechnizované době nás občas přepadají pocity, že na práci nestačíme. Hlavně v oblasti počítačové technologie – mladým a průbojným kolegům, kteří sotva odmaturovali a už šplhají po kariérním žebříčku výše a my za nimi zaostáváme.

stres z práce a nových pracovních povinností

Odhoďte tyto pocity a nenechte se jimi ovládnout.
No tak neuděláte na první pokus tabulku v excelu, chvíli se s ní potrápíte a vypracujete ji na druhý, třetí pokus. Přihlaste se do on-line některého z kurzů, kde vyučují počítačové programy, pracujte na sobě. To, že je vám 50 plus ještě neznamená, že patříte do starého železa. A už vůbec se nesrovnávejte se sotva odrostlými studentíky. Vy oproti jim zase máte obrovské profesní zkušenosti, dovedete přemýšlet, analyzovat a odhadnout výsledek. Nepouštíte se do projektu s rozjařenou hlavou, ale umíte se soustředit na práci, jste důslední, pečliví a zodpovědní. A to se dnes také cení, mnohdy více než ambiciózní nový kolega.
Jen to na první pohled tak třeba nevypadá.

ikona počítačového programu Word

Pracujte stále na sobě.
Doba si to žádá. Moderní technologie pro vás nemusejí být strašákem, když jim půjdete vstříc. Požádejte o pomoc své potomky, aby vám poradili s Excelem, Wordem apod. Jen neustrněte na tom, že jste neschopní a že nový program či vyměněnou klávesnici nezvládnete, protože jste byli zvyklí na něco jiného. Změna je život. A když chcete udržet krok s dobou, a patrně ještě pár let budete muset, protože do důchodu máte ještě daleko, zabojujte!
Vymyslete si pomůcky sami pro sebe, napište si do svého poznámkového bloku třeba postup při zadávání či vypracování určitého projektu. Pak jen v případě zapomenutí nakouknete do poznámek a pokračujete v práci. Vytvořte si itinerář pro věci, které se opakují. Tím, že si ho budete psát, si také postupy lépe zapamatujete.
A nezapomínejte se radovat. Protože pozitivní mysl je půlka našeho zdraví a abychom mohli v klidu pracovat, měli bychom zůstat zdraví.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články