Měny jsou různé

Když dnes někdo něco potřebuje, musí za to také odpovídajícím způsobem zaplatit. Pokud se nakupuje v takzvaných kamenných obchodech, vystačíme si obvykle i s pouhou hotovostí, jakou známe už od nepaměti. Ale kdybychom se pokusili bankovkami a mincemi zaplatit na internetu, logicky pohoříme. Protože na síť se přes počítač či chytrý telefon nebo podobné zařízení takové klasické peníze neprotáhnou. Tady musí přijít ke slovu nejrůznější typy plateb elektronických. K nimž může patřit třeba i právě využití některé kryptoměny.

Bitcoin v dlani

Kryptoměny už existují poměrně dlouho. Ale přesto se dosud nestaly něčím, čemu bychom rozuměli, a o jejich důkladném pochopení se stále ještě nedá mezi širokou veřejností mluvit. A tak neuškodí, když si připomeneme aspoň některá nejzákladnější fakta.
K těm patří v první řadě třeba to, že se tyto digitální měny dají přímo dokonale využít k provádění finančních transakcí na internetu. Takové platby se jimi totiž dají provádět buď jen za minimální poplatek či zcela zdarma, bez nutnosti využít služeb nějakých zprostředkovatelů, a pokud už se taková transakce provede, je nezrušitelná a provedená v okamžiku, i když příjemce takové platby sídlí třeba i na druhém konci světa.
Dále lze považovat za přednost i to, že jsou tyto měny neovlivnitelné centrálními bankami a politiky, což vylučuje machinace s těmito ze strany mocných tohoto světa, že jde o finanční prostředky, jež jsou do značné míry anonymní a neprolomitelné a přitom transparentní. Což je činí v jistých ohledech dokonalými. Tak dokonalými, že se využívají už nejenom k placení, ale třeba se do nich dá i investovat měna klasická.

bitcoinové mince

Což jsou jenom ty nejpodstatnější charakteristiky, jež kryptoměny mají. A kdo chce něčeho takového využít, má už dnes na výběr z mnoha nejrůznějších kryptoměn. Pokud se totiž domníváte, že existuje jenom Bitcoin, mýlíte se. Ten už je jen jednou z mnoha alternativ. Jež bychom si tu vyjmenovávali hodně dlouho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články