Každý člověk má ve svém životě alespoň něco

Každý člověk má ve svém životě alespoň něco, na čem mu záleží, případně bez čeho se ani neobejde. A protože nikdy není jistota, že mu to vždy zůstane, a to v takovém stavu, v jakém by to mělo být, je třeba postarat se o to, aby byla v případě, že se stane něco nemilého, zajištěna adekvátní náhrada, aby člověk ztrátou toho, co je pro něj důležité, neutrpěl větší újmu, než je nezbytně nutné.

banánová slupka

A protože nelze očekávat, že by byl poškozený ostatními odškodněn automaticky, je třeba zajistit si záruky v podobě pojištění.

Pojistit se dnes dá snad všechno, na co si jenom vzpomenete. Máme tu jak známo pojištění statků hmotných i nehmotných, pojistit si lze prkotiny i věci nedozírné hodnoty.

Pojištění se pak dají dělit podle různých kritérií. Podle jejich obsahu známe třeba pojištění osob, úrazové pojištění, pojištění na dožití, důchodové pojištění, nemocenské pojištění, cestovní pojištění, pojištění majetku, havarijní pojištění, pojištění proti odcizení, živelní pojištění, pojištění zájmu, pojištění odpovědnosti za škodu či povinné ručení, podle účasti se dají pojištění dělit na dobrovolná a povinná, podle druhu pojišťovny, jež je poskytuje, na veřejnoprávní či soukromoprávní. Některá pojištění odstraňují následky vzniklé škody, u jiných se vyplácí fixní částka, některá jsou plně v režii pojišťovny, zatímco u jiných je nezbytná spoluúčast pojištěného…

Každý z nás tu určitě najde nějaký typ, který je pro něho potřebný, ne-li přímo nezbytný. A který se tak vyplatí uzavřít. Přičemž pochopitelně stejně jako všude jinde platí, že není vždy to nejlevnější to nejlepší a že je nezbytné si zavčasu přečíst smluvní podmínky, aby člověk později nelitoval. Toho, že platil za zbytečnosti, respektive že neplatil za to, co potřeboval, nebo platil nepřiměřenou sumu. Protože kdo pozdě chodí… Znáte to přísloví.

pojištění rodiny

Pojistit se je nejednou dobrý nápad.

A je škoda, že tu přece jenom přinejmenším jedno pojištění chybí. Že se sice dá získat i ‚pojistka na blbost, ale bohužel se nedá pojistit proti blbosti. Možná proto, že je jí tolik, že by to všechny naše pojišťovny zruinovalo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články