Jak se nám bude dařit?

Tak jsme chvála bohu vstoupili do nového roku. Někdo pevným krokem, někdo vrávoravě, ale vstoupili jsme. A jak už tomu, tak bývá, přáli jsme si my lidé ledacos. Jako obvykle tradiční záležitosti jako zdraví, štěstí, lásku a podobně. A jako obvykle se zapomnělo na to, abychom si popřáli i zdravou ekonomiku. Proč? Možná proto, že to nezní tak vznešeně, možná ale i proto, že se nám vesměs v uplynulém roce nedařilo v této oblasti valně a nechtěli jsme tak jenom jitřit dosud nezhojené rány.
První dny nového roku naznačují, že máme to, co jsme chtěli. Zdravou ekonomiku jsme si nepopřáli, a tudíž ji nemáme, jak může postřehnout každý, kdo není úplně slepý. I když je logické, že ani kdybychom si ji přál, neměli bychom ji, protože na přáních obyčejných lidí u nás zase až tak moc nezáleží.

ekonomický graf

Ekonomika u nás stejně jako v průběhu uplynulého roku i nadále chřadne. A dost možná bychom se z jejího stavu uzoufali, kdybychom si zcela bez servítků řekli, jak se u nás věci mají. Což se ale neříká, a proto mohou žít ekonomicky méně zdatní jedinci stále ještě v blažené nevědomosti nebo v iluzi, že snad není zase až tak zle. Nemáme sice na rozhazování, ale přece máme pořád ještě nějaké ty peníze v peněženkách, pořád máme za co jíst a do čeho se oblékat… A politikům se stále ještě daří zahrát nějak do autu skutečnost, jak se věci mají. Mluví se o problémech s pandemií, a nikoliv s ekonomikou, jež se za ně docela úspěšně schová, slibují se daňové změny, jimiž si mají lidé polepšit, direktivně se zvyšuje minimální mzda, budou se opět reformovat a valorizovat důchody. A aby se lidem dala naděje, předhodí se jim téma vakcinace, která by měla přinést pozitivní změny.

data z burzy

Avšak bude lépe? Nebude. Aspoň normálním lidem. Protože i kdyby očkování zabralo, národ dostal opět ‚povolení žít‘ a ekonomika se rozjela, líp jen tak nebude. Protože se budou muset začít platit doposud vcelku efektivně mlčky přecházené dluhy, jež byly nadělány. Na dluh přece nelze žít do nekonečna. A až na to dojde, bude to možná takový výbuch, jenž vynahradí všechny petardy, jež jsme na Silvestra kvůli zákazu vycházení nemohli odpálit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články