Jak poznáte podnikatele?

Kromě ‚obyčejných‘ lidí s námi sdílejí naši zemi a vlastně i celou planetu tvorové, které jsme si zvykli označovat jako soukromé podnikatele. Anatomicky jsou tito sice zcela nerozeznatelní od ostatních, nepodnikajících lidí, ale přesto mají tito určité specifické rysy, jež jsou jim vlastní a jimiž se odlišují od ostatních našinců.
A čím že se tedy vyznačují a jak se poznají tvorové zvaní podnikatelé?

podpis smlouvy

  • Jde o tvory, kteří vesměs nechodí do práce od – do. Tedy nepřicházejí sem v pevně danou hodinu a neodcházejí z ní přesně ve chvíli, kdy padla, ani se z ní potají neplíží předčasně, doufaje, že si toho nikdo nevšimne. Podnikatelé chodí do práce tehdy, když je jich tam zapotřebí, a nejednou i přetahují čas, kdy měli v úmyslu skončit.
  • Podnikatelé si na rozdíl od jiných lidí v práci nehrají na práci, neimitují ji. Ti buď jenom pracují, nebo jenom nepracují. A k tomu, aby pracovali, nepotřebují nikoho, kdo by nad nimi stál jako dráb a dohlížel na ně.
  • Podnikatelé jsou ti, kdo nemají tabulkový plat. Takže jim jejich podnikání přináší i velké jmění, i velkou bídu. Jak kdy.
  • Podnikatelé jsou svými vlastními pány. Ale navzdory tomu si nedovolují přikazovat ve své firmě nesmysly, protože je sice neztrestá šéf, ale může je pořádně profackovat neviditelná ruka trhu.
  • Podnikatelé jsou ti, jimž se často závidí. A nejvíce jim jejich roli závidí ti, kdo by se do toho sami nepustili – jak se říká – ani za zlaté tele. Protože by museli začít něco dělat.
  • Podnikatelé jsou ti, kdo berou někdy stát na hůl. Na rozdíl od zaměstnanců, kteří místo toho dodržují heslo, že ‚kdo neokrádá stát, okrádá rodinu‘.
  • Podnikatelé jsou ti, jimž zbydou jen oči pro pláč, kdykoliv se zhorší vládní Semafor či PES.

ekonomická spolupráce
Prostě jsou podnikatelé zvláštní formou života. Vypadají jako obyčejní lidé, ale jsou zároveň i notně odlišní. Třeba i svou odolností. Protože po tom, co zažili třeba v posledním roce a co zažívají dnes, by se na to každý normální člověk vyprdnul. Ale oni tu svou káru táhnou stále dál.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články