Jak investovat do indexu S & P 500

Chtěli byste nějak výhodně a efektivně zhodnotit vaše úspory? Přemýšleli jste už o investování na burze? Investování na burze má svoje úskalí, ale pokud to vezmete za správný konec, můžete vaše úspory perfektně zúročit. Skvělé je, že v dnešní době je tento způsob investování dostupný pro každého. Správně zvolený způsob vám může přinést pohádkové bohatství.

akciové indexy

Druhy burzovních indexů
Burzovní index sleduje vývoj akciového trhu jako celku. Odráží nejen současný stav, ale i dlouhodobý vývoj trhu a zjišťuje tak, jaké má tendence. Burzovních indexů je hned několik druhů. Tím nejdůležitějším jsou akciové indexy.
Co jsou to akciové indexy
Akciové indexy jsou statistickou veličinou měřící změny na akciovém trhu. Investor na základě toho zjistí, jakým směrem se akciový trh vyvíjí. Index je tedy jakýsi ukazatel hodnoty portfolia akcií. Mezi nejstarší americký index patří Dow Jones index. Nejznámějším akciovým indexem v USA je pak index s & p 500.
Co to je index S&P 500
S & p 500 index je specifický tím, že je na něm kótováno 500 největších společností napříč celými USA. Index sp500 tak tvoří více než pětistovka akcií, které vydaly přední společnosti pohybující se na americkém akciovém trhu. Těmito společnostmi jsou například Google, Amazon, Microsoft, Apple a další.

index

Jak do indexu sp500 investovat
Jaký je nejvhodnější čas pro investování? V tomto případě je to v časovém rozmezí mezi 16:30 – 23:00 hod. Můžete tak obchodovat v reálném čase.
Ø První možností, jak do tohoto indexu investovat je nákup akcií, což může být ovšem finančně i časově náročné.
Ø Další možností, která je jednoduší a dostupnější, je obchodování za pomoci burzovně obchodovatelného fondu ETF. Ten je obdobou podílového fondu. I když si pořídíte pouhý jeden jediný cenný papír, jeho hodnota je ovlivněna hned několika stovkami akciových titulů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články