Fixace je naprostý základ

Pokud se chystáte sjednat hypotéku, dbejte na to, abyste „dobře fixovali“. Co to znamená a proč je to tak extrémně důležité hlavně v dnešní nepředvídatelné době? To si povíme v následujícím článku.

půjčka

Co je to fixace?

Fixace úrokové sazby znamená ustálení její výše na určitou dobu. V praxi to vypadá tak, že si sjednáte hypoteční úvěr s fixovanou úrokovou sazbou 6 procent (například). Tato šestiprocentní úroková sazba vám poté vydrží po určitou dobu, takže se nemusíte bát zvýšení. Problém nastává tehdy, pokud úroková sazba klesne – což se však zas často neděje a i kdyby, nebude to takový problém, jako kdyby se sazba zvýšila. Pořád je to lepší pojištění, budete totiž platit stejné peníze po celou danou dobu – můžete tak plánovat, můžete si užívat a víte dopředu, co se bude dít.

Proč je dobré jít do fixace nyní?

Podle expertů a odborníků nebude úroková sazba klesat v dohledné době. Proto je dobré fixovat si stávající nejvýhodnější úvěr. Pokud to totiž uděláte, můžete si být jisti, že vám úroková sazba zůstane ještě dlouho. Ovšemže záleží na tom, jaké podmínky fixace daná společnost či banka nabízí. Pokud se ale situace na trhu bude vyvíjet tak, jak se vyvíjí doposud, můžete si být jisti, že vám to jenom ušetří peníze.

prodej domu

Nerozhodujte se ale jenom dle úrokové sazby

Vždycky je dobré dívat se na danou příležitost jako celek. Pokud si hodláte vzít úvěr na stavbu nemovitosti, musíte si být jisti vaším plánem. To samé, pokud hodláte rekonstruovat stávající nemovitost nebo se chystáte peníze vrazit do podnikání. Například nyní není úplně nejlepší doba na dlouhodobé investice, protože nikdy nevíte, jaká bude situace. Vše se vám může v konečném důsledku pěkně zkomplikovat, vy už ale začnete platit dle stanového data v úvěrové smlouvě. Vždycky se tak řiďte tím, co vám poradí váš finanční poradce. Nejdůležitější je, aby se to vyplatilo hlavně vám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články