Dobrý pracovní kolektiv je výhra v loterii

Pokud máme práci, máme jistotu, že včas zaplatíme nájem, elektřinu, inkaso i ostatní platby. Telefon nám funguje, počítač běží, v autě máme plnou nádrž a dokonce i na ten výlet s rodinou můžeme vyrazit.
Práce je důležitá, ale důležité také je to, jestli nás práce baví. Chodit do zaměstnání jen kvůli penězům nějakou dobu jde, ale pakli-že se máme dohadovat s nesnesitelnými kolegy, nikdo nám nikdy nepomůže a škodolibě vás nechají vykoupat v problému, kterému se dalo předejít, jen vás včas nikdo nevaroval, je nemilé. Výzkumy pracovních agentur ukazují, že Češi upřednostňují příjemný pracovní kolektiv, kde spolu kolegové dobře vycházejí, není problém se vzájemně zastoupit a kde zkušenější ochotně poradí nováčkovi a hlavně ho přijmou bez výhrad do svého pracovního týmu.

týmová práce

Důležité pro zaměstnance je i přehledná organizace práce a srozumitelné příkazy vedoucích pracovníků. Zmatek, kdy „jedna ruka neví, co dělá druhá“, vyvolává zbytečný chaos a zaměstnanci ztrácejí důvěru v chod společnosti a mnohdy ani nemají zájem se dále vzdělávat, nabízet řešení či snad podat zlepšovací návrh. A pracují stylem – oddělám si svých osm hodin, zavřu za sebou dveře a víc mě nezajímá. Je jasné, že produktivita takového zaměstnance nebude prudce stoupat, spíše naopak.

pracovní porada

Je v zájmu firmy, aby pracovní kolektivy šlapaly jako kolečko u hodinek, práce byla dobře zorganizovaná, nebyly žádné zbytečné prostoje. K tomu je ale zapotřebí, aby odbor, který je zodpovědný za spokojenost zaměstnanců, připravoval i určité zázemí (jídelní kout, možnost ohřevu jídla, čisté sprchy, pitný režim zdarma) a někdy i něco navíc. Jsou moderní firmy, které odměňují zaměstnance například i za to, že dojíždějí do práce na kole anebo chodí pěšky. Poskytnou jim zázemí ve formě krytého parkoviště na kola s potřebným zabezpečením a nářadím, které je samozřejmě k dispozici. Anebo organizují během roku Dny zdraví, kdy odměňují zaměstnance, kteří se do práce dostaví „na vlastní pohon“ drobnými dárky. Přejme si, aby těchto osvícených zaměstnavatelů stále přibývalo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články