Čím platí dnešní lidé?

Chtěli byste něco mít? Pak si to pochopitelně zřejmě můžete i pořídit, protože se lidem nabízí už vážně snad všechno, co těmto jenom přijde na mysl. A jediný problém, který v souvislosti s tímto může vzniknout, je, že se za pořízení si čehokoliv zpravidla musí zaplatit.

těžba kryptoměn

A když už přišla řeč na placení, je třeba si to upřesnit. Protože v dnešní době už není placení tak jednoduchou záležitostí, jak tomu bývalo v minulosti. I dnes se totiž u nás sice platí klasicky naší národní měnou, jenže i takové platby už se dnes realizují různě, třeba hotovostí a třeba také bezhotovostně. V některých případech (a nejen jako za dob minula pouze v Tuzexu), se pak používají k platebním transakcím i měny zahraniční, a stále hojněji se můžeme setkat třeba i s využíváním kryptoměn.

kreslené Bitcoiny

Takové kryptoměny jsou pro mnohé našince doposud poměrně neznámou novinkou, ne-li přímo pověstnou španělskou vesnicí. Používají se totiž výlučně k platbám na internetu, jimž jsme doposud zcela nepropadli, v běžných kamenných obchodech, jež navštěvujeme zřejmě nejčastěji, s těmito ale až na vzácné výjimky neuspějeme. A protože jde o měny virtuální, nemůžeme si je vlastně ani ohmatat, ani pořádně prohlédnout. A tak jim nejednou pochopitelně zrovna nedůvěřujeme.
Ale přesto je dost těch, kdo na rozdíl od obyčejných lidí kryptoměnám věří. Platí jimi nebo do nich třeba i investují. A to proto, že mají tyto virtuální peníze, jichž už existuje několik tisícovek druhů, i nejednu výhodu, jež je činí zajímavými.
Vezměte si třeba to, že jsou kryptoměny mimo vliv politiků a centrálních bank. Ať se tak vyvíjí situace na trhu, jakkoliv a klasickými penězi se, jakkoliv manipuluje, kryptoměny jsou před tímto uchráněny. Navíc jsou transakce prováděné těmito měnami relativně anonymní, prováděné bez bank coby prostředníků velice rychle a levně, ne-li přímo zdarma, jde o platby nezrušitelné a neodmítnutelné a podobně.
A proto jsou kryptoměny alternativou, jež má na trhu nesporně svůj význam.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články