Bankovní vs. nebankovní půjčka: Znáte rozdíly mezi nimi?

Nebankovní půjčky jsou pro mnohé ještě stále synonymem nepoctivých a předražených úvěrových produktů. Pro jiné ale zase představují jedinou záchranou stanici na cestě před krachem. Tak kde je vlastně pravda? Nabízí nebankovní poskytovatelé skutečně tak nevýhodné nebo se jedná o zažité přesvědčení Čechů?

Prohlídka nemovitosti
 
Bankovní půjčka
Bankovní půjčku asi není zapotřebí nijak zdlouhavě představovat, zná jí každý a je produktem řady našich předních bank. Krom běžných spotřebitelských úvěrů se většina bankovních institucí může ještě pochlubit kategorií – hypotéky, podmínky pro jejich schválení jsou však pro žadatele ještě přísnější.
 
Bankovní půjčka je ideální pro ty žadatele, kteří potřebují větší obnos peněz a nevadí jim delší schvalovací proces, který je zcela jistě v bankách potká. Bankovní společnosti totiž ke každé žádosti přistupují individuálně, a to může mít mimo jiné na svědomí i delší čekací lhůtu pro schválení.
 
Bankovní půjčky nejsou vždy tak výhodné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud potřebujete vykrýt nečekaný výpadek příjmu nebo investici, na kterou v rodinném rozpočtu už nezbývá, s největší pravděpodobností v bance neuspějete. Na půjčku od bank si totiž počkáte, a to jak na samotné schválení, tak poslání peněz. Celý proces se tak může mnohdy protáhnout i na několik týdnů. Jsou to však stále banky, kteří vedou u klientů, co se týká důvěryhodnosti.

nové bydlení
 
Nebankovní půjčka
Nebankovní poskytovatelé jsou ideální pro žadatele, kteří potřebují mít finanční hotovost k dispozici co možná nejrychleji. Stejně výhodná je ale i pro ty, kteří se z nějakého důvodu ocitli v registru dlužníků, a banky jim odmítly půjčit. Jsou to totiž právě nebankovní poskytovatelé, kteří jsou v tomto ohledu k žadatelům o poznání benevolentnější a nabízejí úvěr i těm, kteří by v bance jinak neuspěli. Pro kterou z možností se rozhodnete?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články